História

Hotel Europa**** má dlhoročnú tradíciu. Jeho otvorenie sa datuje od roku 1898 a od svojho založenia poskytoval hosťom z blízkeho a ďalekého okolia ubytovacie služby. Jeho poloha v bezprostrednej blízkosti dopravného uzla do Vysokých Tatier, Bratislavy a Košíc ho predurčovala ako prvú voľbu pri výbere ubytovacieho zariadenia návštevníkov Vysokých Tatier alebo obchodných cestujúcich. Hotelová kaviareň bola centrom kultúrneho života a Popradčania sa tu schádzali, aby si vychutnali príjemnú atmosféru pri vychýrene dobrej káve. Milovníci hudby si prišli na svoje v hotelovom tanečnom Beat Clube, kde sa konali tanečné zábavy s kapelou. Hotel plnil ubytovacie funkcie do roku 2008. V tomto roku sa začala kompletná rekonštrukcia hotela, ktorá trvala 5 rokov.

Kompletne zrekonštruovaný hotel si zachoval historického ducha zlatej éry tridsiatych rokov a interiér je preto zariadený v štýle Art deco, dekoratívnom štýle, ktorý sa rozšíril predovšetkým v USA v 20. a 30. rokoch dvadsiateho storočia. Nesie rysy mnohých smerov, predovšetkým kubizmu, futurizmu a secesie.

Vstupná hotelová hala, ktorej steny sú z polodrahokamu onyx, krištáľové lustre, zlatý brokát, unikátne maľby a exkluzívne zariadenie navodzujú atmosféru luxusu a noblesy. Hotelová kaviareň si zachovala pôvodný ráz a nachádzajú sa v nej historické skvosty ako podlaha z unikátneho ružového mramoru, zrkadlá s vnútorným výbrusom alebo klavír Bösendorfer.

Slovenčina