História

Dlhoročná tradícia Hotela Europa**** sa datuje od roku 1898. Už od svojho založenia hotel poskytoval hosťom z blízkeho či ďalekého okolia kvalitné ubytovacie služby. Jeho poloha v blízkosti dopravného uhla do Vysokých Tatier, Bratislavy a Košíc ho predurčovala ako prvú voľbu pri výbere ubytovacieho zariadenia návštevníkov Vysokých Tatier alebo obchodných cestujúcich. Hotelová kaviareň bola centrom kultúrneho života a Popradčania sa v nej schádzali, aby si vychutnali príjemnú atmosféru hotela pri vychýrene dobrej káve. Pre milovníkov hudby si našlo miesto hotelový tanečný Beat Club, kde sa konali tanečné zábavy so živou hudbou. Hotel Europa**** poskytoval ubytovanie hosťom do roku 2008, následne sa začala kompletná rekonštrukcia hotela, ktorá trvala 5 rokov.

Hotel si napriek rekonštrukcii zachoval historického ducha zlatej éry 30-tych rokov, a interiér je preto zariadený v štýle ART DECO − dekoratívnom štýle, ktorý sa rozšíril predovšetkým v USA v 20. a 30. rokoch minulého storočia. Nesie rysy mnohých smerov, no predovšetkým kubizmu, futirizmu a secesie.

Atmosféru luxusu a noblesy navodzuje vstupná hotelová hala, ktorej steny sú z polodrahokamu onyx, krištáľové lustre, zlatý brokát, unikátne maľby a exkluzívne zariadenie. Hotelová kaviareň si zachovala pôvodný ráz a nachádzajú sa v nej historické skvosty, ako napríklad podlaha z unikátneho ružového mramoru, zrkadlá s vnútorným výbrusom alebo klavír Bösendorfer.

Slovenčina