O hoteli

Srdečne vás vítame

Naším hlavným cieľom je poskytnúť vám paletu vysokokvalitných služieb, ktorými vytvoríme pre vás nezabudnuteľný zážitok z pobytu v našom hoteli. V dokonalom prepojení profesionality služieb s hrejivo láskavou atmosférou, ktorú dodáva historická budova hotela, sme zladili prekrásne prostredie okolitej prírody a zaujímavého interiéru hotela v štýle ART DECO. Takto sme vybudovali hotelový nadštandard, ktorý ocení každý individuálny klient, firma či obchodný cestujúci a dokáže spojiť pracovný pobyt s aktívnym oddychom pod Tatrami. Exkluzívny Hotel Europa* ponúka najvyšší štandard ubytovania v izbách a apartmánoch. Hotelová dlhoročná tradícia sa datuje od jeho otvorenia v roku 1898, a ako to bolo s jeho fungovaním na samom začiatku, dodnes plní hotelové funkcie. Jeho výhodná poloha je v blízkosti železničnej a autobusovej stanice, pár minút pešej chôdze od centra mesta Poprad. Hotel Europa* poskytuje pre svojich hostí 39 exkluzívne zariadených izieb, z toho 29 dvojlôžkových izieb, 4 trojlôžkové, 2 jednolôžkové izby a 4 apartmány. Všetky izby sú vybavené elektronickým trezorom, minibarom, telefónom s priamou voľbou, LCD televízorom so satelitným príjmom a s pripojením na internet. V kúpeľniach je k dispozícii sprchovací kút, resp. masážne vane, sušič vlasov a kvalitná kozmetika. Ubytovaní hostia majú možnosť navštíviť reštauráciu i historickú kaviareň s oddelenou časťou pre fajčiarov a nefajčiarov.

Poloha hotela

Hotel Europa**** sa nachádza v tesnej blízkosti železničnej (priame električkové spojenie do Vysokých Tatier) a autobusovej stanice. Má výhodnú polohu, čo sa týka centra mesta Poprad, športovým areálom a aquaparku Aquacity Poprad.

Adresa: Jiřího Wolkera 464/11, 058 01 Poprad (roh Alžbetina a Jiřího Wolkera)

GPS súradnice: N 49° 3′ 34.1800321″ E 20° 17′ 39.6785545″ (49.059494453, 20.294355154)

  • železničná stanica Poprad-Tatry: 50 m
  • autobusová stanica Poprad: 150 m
  • letisko Poprad-Tatry: 3 km

História

Dlhoročná tradícia Hotela Europa* sa datuje od roku 1898. Už od svojho založenia hotel poskytoval hosťom z blízkeho či ďalekého okolia kvalitné ubytovacie služby. Jeho poloha v blízkosti dopravného uhla do Vysokých Tatier, Bratislavy a Košíc ho predurčovala ako prvú voľbu pri výbere ubytovacieho zariadenia návštevníkov Vysokých Tatier alebo obchodných cestujúcich. Hotelová kaviareň bola centrom kultúrneho života a Popradčania sa v nej schádzali, aby si vychutnali príjemnú atmosféru hotela pri vychýrene dobrej káve. Pre milovníkov hudby si našlo miesto hotelový tanečný Beat Club, kde sa konali tanečné zábavy so živou hudbou. Hotel Europa* poskytoval ubytovanie hosťom do roku 2008, následne sa začala kompletná rekonštrukcia hotela, ktorá trvala 5 rokov.

Hotel si napriek rekonštrukcii zachoval historického ducha zlatej éry 30-tych rokov, a interiér je preto zariadený v štýle ART DECO − dekoratívnom štýle, ktorý sa rozšíril predovšetkým v USA v 20. a 30. rokoch minulého storočia. Nesie rysy mnohých smerov, no predovšetkým kubizmu, futurizmu a secesie.

Atmosféru luxusu a noblesy navodzuje vstupná hotelová hala, ktorej steny sú z polodrahokamu onyx, krištáľové lustre, zlatý brokát, unikátne maľby a exkluzívne zariadenie. Hotelová kaviareň si zachovala pôvodný ráz a nachádzajú sa v nej historické skvosty, ako napríklad podlaha z unikátneho ružového mramoru, zrkadlá s vnútorným výbrusom alebo klavír Bösendorfer.